Blog

Google Workspace účet byl pozastaven. Jak obnovit a opětovně aktivovat pozastavené služby?

V posledních dnech se na nás obrací stále více klientů, kteří mají problém se zablokovaným účtem Google Workspace. Většinou uvidíte tuto zprávu. 

Účet google workspace vaší organizace byl pozastaven obraťte se na administrátora služby google workspace vaší organizace.


Jak se to mohlo stát? Konec bezplatného gmailu na vlastní doméně.

Roky jste používali gmail zdarma a ani jste netušili, že nic není zdarma a jednou to skončí. 


Proč už nemám Google e-mail a účet zdarma?

Google nabízel od roku 2006 službu Google Workspace ( tenkrát pod názvem Google Apps, nebo G Suite ) zdarma. V roce 2022 tuto službu zdarma pozastavil. Ti, kdo si ji zaregistrovali do roku 2012 ji tak nadále měli zdarma. A po deseti letech se Google i tuto službu zdarma rozhodl ukončit a vypnout.


A proč mě o tom nedali vědět? 

Určitě dali, ale upozornění chodí na e-mail toho kdo službu zřizoval. A jelikož to mohlo být i před deseti a více lety nemusí být e-mail dostupný. Možná to byl kamarád, IT technik který už pro vás nepracuje. A nebo nevíte název a heslo k administrátorskému účtu.  
Jak mám postupovat s obnovou Google účtu?

Musíte obnovit přístup k administrátorskému účtu. Pokud se nedostanete na stránku admin.google.com použijte tento odkaz s návodem v angličtině jak obnovit admin účet.

Musíte mít přístup také ke správě domény, ke které byl účet zřízen. 


A kam se mám obrátit s řešením? 

Měli jste službu zdarma a Google nemá podporu v češtině. Pokud to nezvládnete sami, ozvěte se nám. Po vyplnění tohoto formuláře vás budeme kontaktovat. 


 
Google Workspace účet byl pozastaven. Jak obnovit a opětovně aktivovat pozastavené služby?