Documents

Dlouhý popis okna dokumentů

Začneme v levém horním rohu klikem na ikonku se dostanete na domovskou stránku dokumentů, dostanete se na svůj disk ve kterém máte vyfiltrované pouze uložené dokumenty, pokud kliknete na název dokumentu můžete změnit jeho název, nachází se u vás na disku ve složce můj disk, to znamená v kořenovém adresáři, změnu uložení provedete kliknutím na název můj disk a vyberete kam chcete daný dokument přesunout nebo můžete klikem na ikonku s + vytvořit novou složku a přesunout dokument do ní.

dlouhy-popis-okna-dokumentu
dlouhy-popis-okna-dokumentu

Klikem přidat hvězdičku přidáte k dokumentu hvězdičku a dokument bude rychleji vyhledatelný a filtrovatelný na vašem disku, přepneme se do něj, na disku si potom kliknete na dokumenty s hvězdičkou a hned uvidíte dokumenty, které potřebujete mít na pár kliků dostupné, klikem na ikonku s šipkou, přesunete umístění souboru v rámci vašeho disku. Obláček zobrazí stav vašeho dokumentu v minulosti jsme si zapnuli požadavek aby byl dokument dostupný offline to znamená na všech zařízeních ve kterých bude otevřený se bude aktualizovat jeho obsah bez toho aniž by musel být uživatel připojený k internetu. Ve chvíli kdy se připojí uživatel k internetu se aktualizuje obsah sdíleného dokumentu, informace o tom kdy byla provedena poslední změna v dokumentu, klikem lze otevřít historii úprav dokumentu.

dlouhy-popis-okna-dokumentu
dlouhy-popis-okna-dokumentu

Každý sdílený dokument, ke kterému má přístup více uživatelů má v sobě tzv. statistiku, najdete zde údaje kdo si čte soubor, kdo v něm co dělá, zda jsou v něm nějaké komentáře, jestli se soubor sdílel, kdo ho sdílel s jakými právy eventuelně můžete nastavit nastavení soukromí pro sledování vaší aktivity v souboru, klikem na ikonku komentáře zobrazíme historii komentářů.

dlouhy-popis-okna-dokumentu
dlouhy-popis-okna-dokumentu

Dalším tlačítkem je sdílet, klikem na tlačítko sdílet buď můžeme přidat osoby se kterými soubor sdílíme nebo odebrat, případně upravit práva, která mají k danému souboru, v pravé části najdete pruh pro rychlý přístup k dalším aplikacím jako je kalendář, Keep nebo úkoly.

dlouhy-popis-okna-dokumentu

Ikonky pro rychlou akci vrátit zpět nebo znovu opakovat akci, vytisknutí dokumentu, kontrola pravopisu, kopírování formátu, lupa zobrazení dokumentu, změna stylu textu, změna fontu písma, velikost písma, tučné, nakloněné, podtržené, změna barvy textu, změna podbarvení textu nebo zvýraznění, vložení odkazu, vložení komentáře k označenému textu, vložení obrázku, zarovnání textu doleva, na střed , doprava nebo do blogu, změna výšky řádkování, vložení číslovaného seznamu, vložení odrážek, odsazení, kompaktnější zobrazení, dosáhneme tím, že kliknete na skrýt nabídky.

dlouhy-popis-okna-dokumentu

Zpřístupnit offline znamená, že pokud budete mít zaškrtnuto bude se automaticky synchronizovat obsah souborů po provedení změny kolegy při připojení k internetu, pokud nebudete připojeni k internetu, zobrazí se poslední synchronizovaná verze dokumentu, historie verzí, přejmenování souboru, přesunutí souboru do jiné složky,

dlouhy-popis-okna-dokumentu

Vkládání, vložit obrázek, který můžete nahrát z počítače nebo vyhledat na webu, vložit jej z vašeho disku nebo z vašich fotek, nebo přímo z fotoaparátu pokud pracujete se zařízením, které má vestavěný fotoaparát, vložení tabulky, vložení grafu, vložit vodorovnou čáru, máme rozdělený dokument, vložit poznámku pod čarou.
dlouhy-popis-okna-dokumentu