Documents

Historie verzí Dokumentu

Pokud používáte při práci jeden dokument do kterého přistupuje více kolegů a mají právo

pro úpravy tohoto dokumentu může dojít k situaci kdy proběhne nechtěná úprava dokumentu, změny se automaticky uloží a problém je na světě. Podívejme se na to jak se pracuje ve sdíleném dokumentu, otevřu si sdílený dokument a na první pohled vidím, že je prázdný, jak zjistím jestli se někdy něco v dokumentu dělo, jestli někdo v něm pracoval a co dělal, přejděte na soubor, historie verzí, zobrazit historii verzí.

 historie-verzi-dokumentu

V pravé části okna uvidíte historický vývoj obsahu souboru, 24.12.  2018 Martin vytvořil soubor, prázdný soubor 24.12. 2018 proběhla změna, zapsání textu do souboru, 4.8. Václav provedl další změnu, která je zde. Změny, které se udály v dokumentu jsou podbarveny barvou podle daného člověka, Václav má fialovou, tady vidíte jeho změny jsou podbarvené fialově.

 historie-verzi-dokumentu

Při procházení historickými verzemi obsahu souboru můžete vždy kliknout na 3 tečky a zvolit obnovit tuto verzi čímž by došlo k zobrazení, který je zde zobrazen v historii. Pojmenovat verzi kdy si pojmenujete určitý měník v historii konkrétním názvem řekněme, že počáteční stav dokumentu nebo finální verze dokumentu, nebo můžete vytvořit kopii při vytvoření kopie zvolíte název souboru jak se bude kopie souboru nebo respektive historický snímek verze souboru jmenovat, kam ji chcete uložit a zda ji chcete sdílet se stejnými lidmi se kterými sdílíte originální soubor.
historie-verzi-dokumentu
historie-verzi-dokumentu