Documents

Jak používat nadpisy v dokumentu?

Připravili jsme si dokument, který obsahuje různé druhy nadpisů a teď se podíváme na to jakým způsobem změnit styly a typy nadpisů, v dokumentu je několik typů nadpisů, dané typy nadpisů se zobrazují v levé části, která se nazývá osnova dokumentu, jak postupně vytváříme dokument, který má nadpisy postupně přiskakují v levé části další a další nadpisy.

jak-pouzivat-nadpisy-v-dokumentu

V dokumentu se potom můžeme rychle pohybovat klikáním na osnovu a dané nadpisy, po kliku nám ukazatel skočí na daný nadpis a my nemusíme v rozsáhlém dokumentu dlouze skrolovat nebo listovat, nadpisy mají určitou hiearchii, typ nadpisu zvolíme tak, že přijedeme na daný řádek, přejdeme na název a zvolíme si jaký typ textu bude dokument v daném řádku obsahovat. Normální text po změně nadpisu na normální text se v osnově dokumentu ztratil odkaz na ukázkový dokument, změníme styl, změnili jsme styl na název, název v tomto případě může reprezentovat například knihy.

jak-pouzivat-nadpisy-v-dokumentu
jak-pouzivat-nadpisy-v-dokumentu

Ve chvíli kdy si budeme chtít vytvořit svůj vlastní nadpis to znamená, vlastní styl můžeme provést to, že si definujeme  fond, velikost fontu, přejdeme na nadpisy, nadpis 4 a klikneme na aktualizovat styl nadpis.

jak-pouzivat-nadpisy-v-dokumentu