Documents

Jak přidělit oprávnění k úpravě souboru

Podíváme se na možnost sdílení dokumentu. Vyberte si dokument na vašem Google disku a klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Tady vybereme možnost sdílet a můžeme jednoduše sdílet tento dokument s libovolným člověkem přes jeho emailovou adresu. V nastavení této možnosti potom vybereme, jestli mu dáme práva upravovat, komentovat a nebo pouze prohlížet.
jak-pridelit-opravneni-k-uprave-souborujak-pridelit-opravneni-k-uprave-souboru
Druhý způsob sdílení je pokud otevřeme dokument a vybereme možnost sdílet přes odkaz URL adresy a k tomu vybrat různé možnosti. V rozšířeném nastavení vidíme s kým je dokument sdílený. Dokument můžete sdílet s kolegy přes jejich emailovou adresu a zaškrtnete možnost odeslat uživatelům oznámení kdy vašim kolegům přijde na email pozvánka. Zde se nastavují práva uživatelů ve sdíleném dokumentu. Jsou zde možnosti jestli může upravovat, komentovat nebo prohlížet, můžete nastavit i dobu platnosti.

jak-pridelit-opravneni-k-uprave-souboru
jak-pridelit-opravneni-k-uprave-souboru
jak-pridelit-opravneni-k-uprave-souboru
Pokud chcete aby k dokumentu měl přístup, třeba jenom týden, tak vyberete 7 dní a dáte uložit změny, takže na to nemusíte myslet. Poslední možnost je, že zaškrtneme uživatelé s oprávněním nemohou upravovat, měnit nastavení přístupu ani přidávat nové uživatele.
jak-pridelit-opravneni-k-uprave-souboru