Drive

Co je to Google Disk

Krátce si řekneme co je to Google disk. Google disk je jeden z nástrojů G suite, který vám pomáhá zpracovávat a uchovávat data online v cloudu, to znamená že nepotřebujete nic mít fyzicky u sebe na počítači. Stačí vám internetový prohlížeč buď v mobilu nebo na počítači, či tabletu a dostanete se k vašemu dokumentu a můžete s ním jednoduše pracovat.

Google disk umí pracovat s dokumenty, s tabulkami, formuláři, prezentace zde můžete vytvářet také a mnoho dalších funkcí. Každý z dokumentů lze jednoduše upravovat 

Je to podobné jako ve Wordu, jednoduše se s tím pracuje, můžete editovat text a všechno se automaticky ukládá v průběhu, takže nikdy o svoji práci nepřijdete.
co-je-to-google-disk
To co načnete na počítači můžete dokončit, třeba v telefonu až budete někde na služební cestě atd. Každý soubor lze jednoduše sdílet s konkrétními uživateli a můžete online pracovat dva na jednom dokumentu nebo i více uživatelů.
co-je-to-google-disk
Vůbec největší výhoda Google disku je ta, že vaše data jsou v bezpečí a nehrozí vám jejich ztráta nebo krádež, to znamená, že pokud máte svoje data teďka někde na pevném disku a disk by se poškodil nebo by se ztratil, či někdo ho ukradl tak o data přijdete, ale tady k nim máte kdykoli přístup z jakékoliv části světa a  z jakéhokoliv zařízení.